Aprill

Oh. Ja nii see aeg lendabki.

Mitte kui midagi erilist pole siinkandis juhtunud. Regina ja Gabrieli  “kooli rajoonil” on nadalapikkune  koolivaheaeg mis saab pyhapaeval otsa.  Tunnen juba ette puudust 10 tunnisest uneajast.  Reginal ja Gabrielil algab kooll 7.45 hommikul. Nad peava koolijuures klassiukse  taga olema enne seda aega, voi nad margitakse  hilinejateks. Ma arkan tavaliselt 6.25 yles, Lapsed ajan yles 6.30  , siis soome IME AEGLAsELT hommikusooki- See on tanu Reginale, ta teeb koike aeg luubis. Kiirustada pole teda motet, sest see ei joua talle lihtsat kohale.

Pealse seda kaiakse sada korda tualetis kyll yhte kui teist tegemas, ja kell 7.20 siis kihutame  maja uksest poole kilomeetri kaugusele ja  voilaa , koolis nad ongi.

Igal hommikul  Peab nende koolidirektor Ellen Fine oma 660 opilasele kooli ees kone. Tunnustatakse synnipaeva lapsi,  raagitakse mis paeval plaanis, fundraseritest, kooli reeglitest, kuu opilastest.. etc… Yhesonaga vaga  tore hommikk on. Iga kone loppedes  lauldakse yks patriootilik laul , hoisatakse Ameerika lipp ja  oeldakse :

I pledge Allegiance to the flag
of the United States of America
and to the Republic for which it stands,
one nation under God, indivisible,
with Liberty and Justice for all.

Ja koolipaev  voib alata. Koolipaev loppeb 2.10 ja  Neljapaeviti 12.50.

Esmaspaeval saadetakse koju nadala koolitoo. Ja opetaja kiri kus ta kirjeldab mis yhel voi teisel paeval tegema peab. KUID yks on kindel  Iga Opilane peab iga paev lugema VAHEMALT 20 minutit, ja me peame yles kirjutama  koik loetud raamatud ja kuu lopus selle lugeise  logi opetajale edasi andma. Kui  Regina ei joua midagi  klassis lopetada , saadetakse koju 911  ymrik, milles on lopetamata koolitoo, ja Regina peab selle lopetama ja kooli tagasi  viima.

Koolis on ka  speech teraapia opetaja, erivajadustega laste opetajad,   pshyholoog, kooli ode, sekretarid, opetajad, ja koik muu  vajaminev koolijaoks. Sellel koolil koolibuss aga puudub. Koik kooli opilased elavad sellest koolist jalutamis tee kaugusel, ja selleks pole  koolibusse vaja…

Anyway, aitab  sellest jamast.  Reginal laheb taitsa hasti hetkel.

Advertisements

One thought on “Aprill

  1. terje ütles:

    Armas on näha teid nandel piltidel, tunneme teie lähedust ja oleme teiega teie tööde ja tegemiste juures. Meil läheb normaalselt. Kevad jõuab ka meie õuele. Juba õitsevad siniliiliad ja nartsissid on nupus. Kas tunnete Eestimaa kevade hõngu?
    Olge rõõmsad!
    Terje, Hella ja teised

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s