Olen jalle paar paeva haiglas istunud Reginaga. Lopuks on tunda et ta hakkab paranema. Energiat on rohkem, kuigi ta ikka lamab suurema osa voodis kuna tal on ikka veel EVD ajus ( external ventrivular drain), ja chest tube ( voolik kopsus). Tana hommikune rontgen naitas et kops pole rohkem ohku valja lasknud mis tahendab et seis on stabiilne. KUID tana ohtul keeratakse ta chest tube jalle kinni ja oodatakse paar paeva, ning siis keeratakse see jalle lahti et kontrollida kas kusagilt midagi lekkib.

EVD – lihtsamalt eesti keeled tolgituna on imepeenike voolik ajus , mis aitab ta vedeliku taseme ajus hetkel normaalse hoida , kuna me tahame et ta bone flap ( kolpa osa mis enne oppi valja loigati, ja parast oppi taasi pandi) saaks rohkem paraneda ja ei peaks vedeliku sees ligunema. Samuti paari paeva parast tahetakse tal see EVD kinni panna ja vaadata kui palju tal aju seda vedelikku ise omandab. Kui vedelikk jaab ajju seisma, siis peavad nad panama talle jaadava shunti ( torujublaka ajju, mis aitab vedelikku tal ajust kehasse ara orgunnida). Loodame et see pole nyyd case.

Tana oli ka Regina esimest korda jalul 14st paeva jooksul. Kyll ainult mingi 10 sammu, kuna 14 paeva lamamist olid oma too teinud. Ta on ikka fyysiliselt vaga nork hetkel. KUID ta jalutas ja tegi oma kohustusliku teraapia trenni labi J Nyyd tootatakse temaga siin iga paev 30 minutit et kui ta haiglast lahkub, siis on ta piisavalt tugev. )

Paevast paeva kohtame kedagi kes pistab nina ukse vahelt sisse ja ytleb- MA tahan teile vaid oelda et Regina on AMAZING. Tema “toimikut” vaadates arvame et tegu on vaga haige lapsega kes ei raagi, kai, – yhesonaga, taielik juurvili. ( vegetable), kuid nii kui me teda silmast silma naeme, ei suuda me oma silmi uskuda ja vaatame kas me lugesime ikka oige lapse toimikut JJJ Selles mottes on Reginal toesti vedanud et Operatsioon onnestus suureparaselt ja ta pole just koige suurema Deficit’iga maadlemas.

Reginast veel- Mis on probleemid hetkel. Ta ei taha oma paremat katt hetkel kasutada, kuna see on vaheke norgem ja vasib kiiremini ara. Ta kasutab seda, kuid vasak kasi on kindlam.

Tal on naos orn right facial droop.. Yhesonaga parema poole suu lihased ei liigu nii tugevalt kui vaja… Kuid ei ole midagi hullu.

Samuti pole Regina haal veel tagasi, ja tal on hetkel vaga armas tasane sosistav haaleke J .

Kannatust pole tal yltse ja lemmik sonaks on tal EI EI EI ja ta isegi ei yrita midagi proovida kui ta selle endale pahe on votnud. Ta lihtsalt kardab ette et midagi ei tule valja . L Samuti meeldib talle nyyd meile haiget teha—Just kriimustada ja lyya, mitte kyll vaga tugevalt , kuid siiski piisavalt tugevalt et oma jalje maha saab jatta, ja see teeb talle jubedalt nalja. See on se koige suurem probleem, millest ma veel hasti aru ei saa- kuid kyll ajaga ka see selgub. Loodan vaid et tema viha jaabki selliseks ornaks …

JA nyyd siis koige suurem probleem- OP on labi. Kasvaja 97% valjas. KUI kauaks ???? Keegi seda ette ei tea. Loodame et piisavalt kauaks.

Di.

Advertisements

4 thoughts on “

  1. marjusha ütles:

    sõnadest tuleb puudus, et kirjeldada seda vaprust ja südikust, ilma milleta oleksite lahingu ammu kaotanud. nii tublid olete! nii tublid!!!

  2. kukupai ütles:

    Loodame, et kohe kauaks on see kasvaja väljas. Äkki õnnestub ka see viimane 3% ära blokkida ja siis korralik taastusravi saada. Fantastiline tüdruk!

  3. Eero ütles:

    Olete erakordselt tublid. 🙂

  4. Merka ütles:

    Hoiame teile kõiki oma pöidlaid ja soovime vaid kõike kõige paremat! Minu laps (7a) ütles, et ta õhtuti enne magama jäämist voodis mõttes soovib, et “see väike tüdruk ameerikas elaks vähemalt 100 aastaseks”…

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s