Nii head kui ka halba.

Alustan tanasest.

Tana oli jalle yks oluline paev Regina  ja meie elus. Nimelt proovisime uut teraapiat- gamma Knife kiiritus, mis iseenesest polegi NUGA, vaid hoopis  tuhanded laserid   millimeetri tapsusega ta kasvajate kallal tapmistood tegemas.

Hommik algas meie jaoks kell kuus.  Regina riidesse ja siis majast valja et 27 KM kaugusele Newport Beacile Hoag haigla  Gamma Knife keskusesse  minna.  Kohale joudes anti Reginale  IV kaudu Rohut ning ta pandi 10ks minutiks magama. Selle aja jooksul kinnitas Regina neurosurgeon Dr. Loudon ja ta odedest abilised REgina  pea kylge  Titaaniumist raami, mis on vajalik  selleparast, et see kinnitatakse oma korda kiirituse laua kylge ja nii regina ei liigu. MIKS siis Regina magama pandi kysite? KUID selleparast, et  tegelikult see raami kinnitus polegi koige  syytum tegevus. Peale magamapanemist, systiti Regina peale nelja punkti veel tuimestust et valu vahem oleks, ja siis kruviti  see  raam talle kolba kylge.. Iseenesest brutaalne tegevus, kuid miski siin ilmas ei tule valuta.   Kui raam pea kyljes, arkas Regina yles, ja  me andsime talle midagi juua ja syya. Ja mone aja parast , jalutas ta siis koos oma uhke “krooniga”  Gamma Knife ruumi. see masin ise enesest on samasugune valimuselt nagu MRI , kuid vahe on selles et GAmma knife on  vaikne. Laserid teevad oma tood haaletult.  Tavaliselt votab gamma aega vaid 15-kuni 30 minutit, kuid kuna Reginal on ajus rohkem kui yks kasvajakene, siis see toiming kestis poolteist tundi. selle aja jooksul  oli Regina vapralt yleval ja kuulas kiirituse ajal  Madonnat :).

peale  kiiritust    toodi Regina tagasi Paranemise tuppa, ja pool tundi peale kiiritust kihutasime juba  Vahikeskusest minema.   AH, jah, raam ikkagi eemaldati ka enne, kuid sellega olid vaikesed probleemid :(. see oli selle paeva koige valusam ja ebameeldivam osa. Ode, suure   automaatse kruvikeeraaga Reginal raamist kruvisid ara kruvimas, ja see oli valus, kuna valuvaigisti oli yhest ta punktist juba salaja minema haihtunud. Kui koik neli kruvi  kolbast valja olid kruvitud  , pidi ikka midagi valesti minema. Vasakus pooles, kus tal aju puudub, on ka kolp vaheke horedam, ja see “kruvi, kruvis tal kolbast labi, tekitades augu, ja selle augu kaudu hakkas tal   vedelikku valja imbuma.:( oed helistasid kohe Dr. Loudonile, ja kui vedeliku jooks 15 minutit hiljem ka polnud veel peatunud, panin ma autole haaled sisse, ja me soitsime  15  miili veel edasi CHOC’i.  Seal Dr. Loudon vottis oma terava noela ja yhe pistega noelus selle augukese kinni. peale seda, ta veel kylvas Regina yle kingitustega,:)    Millest reginal tousis tuju 100% ja ta jalutas Dr. Loudoni officist valja omal jalul.

Arst ise on oma toost  korvuni liigutatud 🙂 Ta  on nii uhke  Regina operatsiooni yle, ja ta ytles et see ON tema SELLE aasta yks imelisem operatsioon. Oigemini ta kasutas sona — THIS IS COOLEST SURGERY HE HAD WITHIN PAST  12 months 🙂 Mul tuli selle peale naer peale:) ja  Naeruga ma ta officist lahkusingi.

Reginal laheb vaga hasti praegu. Ta jookseb siin maja pidi ringi nagu keegi oleks talle mitu  tassi kohvi sisse  jootnud.

Homme ( reedel) laheme Los Angelesse Dr. Dhall’i jutule, et alustada uue keemiaraviga, kuna Regina kasvajad lihtsalt ei   suuda niisama istuda, ja lihtsalt peavad paljunema.. JA nyyd siis see KOIGE koige koige halvem uudis 😦

Regina kasvaja ajuripatsi lahedal otsustas kahe nadalaga kolmekordistuda 😦 . Yhesonaga yhest kasvajast sai “yleoo kolm suurt, ja tanu sellele pidi Dr. Loudon kasvajatele vahem kiiritust andma, kuna oli rohkem  ravi vaja saada. 😦 VAHEM kiiritust tahendab seda, et akki polnud piisavalt, ja kasvaja otsustab ikkagi veel paljuneda, ja kuna see on ajuripatsi  kylje all, siis  lopp voib olla laheda… ( KUI kiiritus ei toota).  Anyway, me voitleme  niikaua kui jouame ja Regina meile Thumbs up annab.

Vaatame mis saama hakkab.

Advertisements

8 thoughts on “Nii head kui ka halba.

 1. lepatriinu ütles:

  Hirmus, mida peab üks väike laps ja vanemad läbi elama, katsuge ikka tugevad olla ja vastu pidada. Soovin Reginale palju jõudu. Mina ise olen siin teie lugu lugedes kurvastusest murtud, kuid loodan ikka kõige paremat!

 2. marjusha ütles:

  Raske on midagi kommentaaridesse kirjutada, nii et see ei kõlaks kui klišee. Tahaks soovida teile siiiski, kõigest hoolimata, palju jõudu ja vastupidamist ja ilusaid hetki! Mõtteis elab teile kaasa suur hulk inimesi, rõõmustab koos teiega ja kurvastab koos teiega ja näeb oma nn viletsat elu jälle hoopis teistes värvides. Ei ole võimalik kirjeldada, millist mõõdet toob nii mõnegi meist ellu teie blogi lugemine. Aitäh selle eest, et viitsid ja suudad seda kirjutada, Diana! Paljupalju häid soove teile kõigile!
  PS! Regina on ikka nii tubli! Te kõik olete!

 3. Sinu blogi lugeja ütles:

  Jumal jumal jumal… Ohkan arvuti taga ja ei julge pilte avada… Vaene Regina, kuidas ta küll suudab… Aga lapsed vist ongi tublimad ja vastupidavamad kui täiskasvanud!
  Ühtepidi on arstiteadus nii kaugele arenenud, et inimese pea lõigatakse lahti, võetakse sealt suur tükk aju välja, kiiritatakse, tehakse mida iganes ja inimene ikka toimetab edasi, mängib, jookseb ringi. Kuidas on see kõll võimalik ja kaugele suudetakse üldse minna. Uskumatu…
  Ja uskumatu on et Regina suudab ikka nii elurõõmus ja tegus edasi olla. Jumal kui tubli ta on ja kui tublid te kõik olete.
  Hoian teile pöialt ja elan teile väga kaasa, et Regina suudaks selle krt vähi seljatada. Ma niiii loodan….

 4. killuke ütles:

  Rõõm ja mure ikka käsikäes… Peaasi, et te vastu peate ja vapralt edasi sammute! Ning paistab, et seda te teete niikuinii! Olete nii tublid seal! Regina eriti! Hästi soojad parimad soovid siit lumiselt ja külmalt maalt!

 5. Mac ütles:

  pilte oli valus vaadata… tekst kohati veelgi valusam… aga lugeda, kuidas ta rõõmsalt mööda maja jookseb on soojendav… kiiret ja edukat kasvajate seljatamist teile, minu pöidlad on igaljuhul teile mõeldes risti 🙂

 6. Teooria ütles:

  Ma olen juba mitu aastat teie tegemistest lugenud ja kogu aeg pöialt hoidnud, et Reginal hästi läheks. (Mul on tütar sama vana kui tema) Iga kord on väike värin hinges, kui lehe lahti teen, et äkki on midagi juhtunud. Aga ma panen küünla põlema ja soovin, et kõik läheks hästi!!! Olge tugevad (aga te juba oletegi…)

 7. Trulla ütles:

  Vähemalt tõesti tore, et Regina on praegu rõõmus, jookseb ringi ja tunneb ennast hästi. Jätkugu tal sellist seisundit ikka ka edaspidi!

  Hoian pöidlaid!

 8. kukupai ütles:

  Vapustav, kui tublid te ikka olete! Loota jääb, et kiiritust oli siiski piisavalt ja see kasvajate paisumine ükskord ometi lõppeb.
  Mitte midagi ei oska enam teile soovida, mida juba soovitud poleks. Mõttes on teiega nii palju inimesi, nende kõigi head soovid olgu teile toeks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s