HEAD UUT AASTAT EESTI ja EURO !!!

Nyyd happily Hiinas tagasi ja elu voib edasi minna.  Kuid tegelikult oli seekordne Eestis kaik taitsa raske  ja emotsionaalselt  rusuv. ilm oli lahe ja lumine ja, kuid MINA DIANA tundsin ennast vaga  haige ning mossise ning tumedana enamuse ajast. Naeratust oli vaga keeruline nakku voluda. Tahtsin , kuid ei suutnud. Yhesonaga olin Downer Diana. Kuid see koik korvale jatta, siis Eesti   taaskord selline omamoodi seiklus.  Seekord andsin endale lubaduse, et EI hakka sugulasi mooda ringi seiklema.   Laisklen ja soidan tapselt nii palju kui ma ise tahan . KUi keegi helistab ja kutsub kylla, siis JA lahen kui midagi muud plaanis polnud, kuid ise ma ei hakanud yldiselt kellelegi pinda kaima, et KUULE, teeme nyyd yhed verivorstid veel noh, mul pole veel villand saanud :D.  Voib- olla tundub see vaheke julma ning ebaoiglasena  paljude suhtes , kuid mul on ka oma pohjus koigeks..

Nimelt, iga kord kui ma Eestis kain, tunnen kuidas ma PEAN kohusetundest igale poole joudma, ja koike tegema ja just selleparast et nad sugulased on.   Ja kui ma julgen vastu vaielda kodus et ei taha, ei saa, ja ei viitsi, siis vahitakse mossis naoga otsa ja oeldakse, et SUGULASED JU, nemad on olulised…  Ja  et konfliktidest eemale hoida roningi igale poole kaasa  kuhu PEAB.  Ja alati tunnen ennast peale neid Eesti reise, et tegelikult see pole ju PUHKUS, see on omamoodi piin.  Yhest kohvilauast teise, yhe salati kausijuurest teise juurde. Ma ei kai Eestisse selleparast et Sugulasi vaadata, kain seal Gabrieliga selleparast, et TEMA naeks oma lahimaid sugulasi, ja teaks yleskasvades et tal on ka vanaema ja vanaisa ja onu  ning  onu pere, tadi ja tadi pere.. Muu nagu pole tema jaoks hetkel oluline.   Minu jaoks on aga Eesti hetkel  midagi muud. Turistina  kaies otsin neid maitse elamusi mida vajan ,  kylastan kohti millest ma eemal olles puudust tunnen- Tartu  , Tallinn, ilus Loodus Eestis, . ELU baarides ja loungedes.   Kylastan sobrannat kellest hullumoodi igal pool puudust tunnen..  Vahin lihtsalt puhast taevast , kuud ja tahti, ning motlen , huvitav, milline oleks mu elu siis kui ma poleks Eestist ara kolinud?

Jah , oma mossitamisega Eestis suutsin nii monegi inimese  pisaratesse ajada ( taaskord Downer Diana taiega oma tood tegemas),=. Vaikida tavalisest rohkem, ning isegi magada oositi rohkem kui 5 tundi.. Tavaliselt Eestis kaies  kylastasin nii palju ooklubisid kui suutsin, et ennast tyhjaks tantsida. Seekord vist ainult 2 korda ja sedagi  Lihtsalt selleparast , et naha kas midagi on ka  muutunud…. Ei olnud tahtmist.

Kuid aitab Downer Dianast.  Kui Nicki kaest kysiksite milline ma viimase aasta poolteist enne igat tahtsat pyha, voi niisama yritust olen, siis saate vastuse katte. Olen Nutune, mossis, kurb, tyhi, kylm, endasse tombunud ja vaid endast hooliv. Ja seda tsyklit on vaga keeruline  kuidagi katkestada.

Kuid mida head me siis Eestis ara tegime. Vanaisa ja onu viisid Gabieli metsa kuuske otsima,  kelgutasime, mangisime lumes, tuuritasime Tartus, Tallinnas, vorus.  Gabriel kukkus nii haledalt Tartus lounakeskuse liuvaljal, et loi endal esihamba liikuma, ma muidugi poputasin, nagu maailma lopp oleks laheda. Gabrieli lemmik tegevuseks oli Tartus Raekoja platsil lumehunnikutes  mollata.

Ma ise aga tegelesin Tavaliste Eesti asjadega nagu naiteks Tallinnas Sijaga ringi jolkumine, Raekoja platsil, ja korvalistel tanavatel. Joululaat ja glogg,  Eesti viin ja roog…  Ajasin ta korra nii nutma et mitu paeva ei raakinud. Kuid  odede vark , juhtub ka koige paremates peredes.

Kaisin ara kalli Terjega tartus  Nääripidu etendust vaatamas. Naerda sai pisarateni. Hea huumor, head  näitlejad ja vaga lahe koht ka . Obinitsas  Meremäe valla jõulupeol sai  kainet autojuhti mängitud, kuna lihtsalt tahtsin nii, ja nagu ikka yhele Setomaalasele kohane, siis peab ikka Võrud  Hullumajas ka peol ära käima ning peale seda Boshwetter ka ikka vaja yle vaadata.. Midagi pole muutunud. Inimesed  ikka sama stiilitu( Valja arvatud paar  inimest kes toesti oma  stiiliga silma jaid), ja muusika ikka   päris ajast maha jäänud. Ei tee kedagi ega midagi maha, aga nii lihtsalt oli.

Toit mis mulle istub, ja mille jarele ma Hiinas puudust tunnen. Saan ka siin selle koik ise tehtud kui vaja, kuid kellegi teise tehtud toit maitseb ju alati paremini. Lisan siis sell listi..

Verivorstid

Rannarootsi Röövliribid

Suitsujuust, atleet juust.

Saarema ja viru valge

Meekook, Kypsisetort EESTIS, mitte usas voi hiinas 😉

Kartulisalat Eestis

Hapukapsas, mulgikapsas

Põdravorst, Eesti täis suitsuvorstid,  suitsukana ja kala.

Rollmopsid, ning  varske leib.

Jassi seemneleib  ning sefiiri  korvikesed

Vahvlikommid ja  Kiisu batoonid

Mesi ..jne…

Eestis on alati lahe kaia. Kuid seekord tegelikult ei tahtnud lahkuda, kuna pidin PEKINGISSE tulema. Kui Californiasse oleks pidanud minema, siis HEAMEELEGA. kuid Pekingisse, nagu eeehh, eriti ei  tahtnud…

Tegelikult tahaks Eestis kaies oma nurka, oma tuba oma luba, ja oma vaikust kui seda vaja.  Koiki tuttavaid ja sugulasi on alati vaga hea naha, kuid kui see muutub kohustuseks, siis hakkavad tuuled puhuma kusagilt mujalt.   Ma ei taha , et koik tunneksid mu postitust lugedes halvasti. Tahks lihtsalt , et KOIK julgeksid vahetevahel ka  PIIKS PIIKS teha, kui tahavad kokku saada, voi lihtsalt niisama teada anda et ka nemad on olemas ja kusagil siin seal meie peale motlemas.  Lihtsalt ei tea  kus keegi asub, millal kellelgi aega on ja palju yldse huvi on  et kohtuda voi mitte. Selleparast olengi votnud vaga tagasihoidliku iste kusagil koikide seas, et kuulda ka TEIST kallid tuttavad , kaasa elajad.:D

 

DI

This slideshow requires JavaScript.

Advertisements

5 thoughts on “HEAD UUT AASTAT EESTI ja EURO !!!

 1. kukupai ütles:

  Ütleme nii, et Sa oled oma paljude sugulaste jaoks nüüd ju eksootika, elad nii kaugel ja nii teistmoodi maailmas… Muidugi nad tahavad Sind üle vaadata ja “näpuga katsuda”, harva ju selleks võimalust.
  Aga Sul on täielik õigus kasutada oma Eestis-käimise aegu nii nagu Sulle sobib, nii, et Sina end hästi tunneksid ja reisist mõnu võiksid tunda.
  Aga kui järgmisel korral Eestisse tuled (olgu siis mõne aasta pärast kui mitte ennem), võta ühendust, kartulisalatit ja küpsisetorti saad, muud ei julge lubada hetkel 🙂

 2. Reet ütles:

  Head uut aastat! Minul, võõral lugejal on hea meel, et otsustasid enda soove järgida. Tubli ja armas inimene oled. Kõike head!

 3. Tiia ütles:

  Tore oli teid kahte paar korda lõunakeskuses kohata. Anonüümselt, kuid siiski lähedalt.

  • Merka ütles:

   Heipa!

   Sinu juttu luguedes, meenub täpselt oma sõidud eesti. Olen nüüdseks elanud Soomes üle kahe aasta, ning Eestisse sõidud on enamasti nagu kohustusted. Eesti sõidud meil planeeritud vaid kaks korda aastas, ning tingimata, peab kõik sugulased ning sõpsid vaatama läbi, et keegi ei “solvuks”. Puhkusest kui sellisest ei ole juttugi. Peaksin samasuguse positsiooni võtma kui sinagi. Elame ju tegelikuklt elus vaid korra, ja lõhki ju tõmmata end ei saa. Igal juhul edu sulle kallis Diana. Hoian su tegemistel siin silma peal alati, kui sa ikka midagi siia kribanud olend. Oled mulle tähtis ja oluline vanadest aegadest saadik. Hoian südamest pöialt, et teil hästi läheks, ja kui kunagi õnnestub, võiks ju isegi kokku saada ;o)

   Terv: Merka

 4. murueit ütles:

  Hoolitsed ainult enda eest esmajoones? No siis pole veel kõik kadunud! Meil tavatsetakse arvata,et kuidagiviisi läbi nõelasilma saavad muud asjad tehtud stressis olles,siis i s e—see on viimane ,millega tegelda.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s