Tiananmen square

Kuna Nick on nyyd lopuks ka paariks paevaks kodus kaimas ( Hangzhoust Pekingis), siis me otsustasime laupaeval ilusat ilma ara kasutada, ja Pekingis  ringi jalutada. Tahtsin nii kohutavalt Tiananmen  väljakul ära käija.  Olen  Nickilt selle kohta nii yhte kui teist kuulnud, kuid Maailm teab Tiananmenit 1989 aasta rahutuste pärast Umbes 1000 inimest tapeti, ning kusagil 30 000 inimest said nendes opilaste tõstatatud rahutustes haavata. Nicki eks abikaasa Ling oli samuti tol ajal sellel väljakul, kuid pääses eluga. Nick teab , et vähemalt yks tema klassikaaslane sai sel väljakul meeleavadudstes surma ning  paar jäid kadunuks( Hiina riik vaikib need rahutused maha, nagu poleks midagi toimunudki). Ilma VPNita on Tiananmeni väljaku kohta praktiliselt võimatu midagi Hiinas leida, kuid tänud Virtual private networkile saan uurida fotosid nendest õudustest  mis tol korral aset võtsid.

Ise sel ringi jalutades oli veidike kõhe tunne.  Moeldes surmale, ja sellele kui paljude inimeste veri sellel väljakul, ning ymberkaudsetel tänavatel voolas..

Kuid yldine meeleolu oli FUN. Rahvast täis väljak naeris, naeratas, pildistas, jooksis ringi, sõi toitu. Igal pool olid muidugi  mundrites mehed valva

 

mas, ning väga palju security check pointe. Kuulsin hiljem ka tuttavatelt et sel Väljakul, ning ymberkaudsetel tänavatel on ka väga palju tavariietes  undercover politseinikke, ning muidu valvureid.  Kes teab millal need järgmised rahutused aset võivad võtta….

https://picasaweb.google.com/dianatan78/Feb192011#

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s