Mis siin siis keelatud on??

Hiina on yks huvitav koht elamiseks . Vähemalt mina arvan nii.  Kui on  olemas töö mis toidab, ja hea katus pea kohal, siis  on elu hea.   Samuti on Hiina yks super koht super rangete reeglite ning seadustega. Yldiselt on seadused väga huvitavad ning  igal rangel  seadusel on omad erandid.

Alustan minu jaoks yhest huvitavamast seadusest  ehk siis yhe lapse reeglist.  Selle kallal  on yldiselt palju võetud. Mõned kiidavad heaks, paljud laidavad maha kuna on ikkagi inimõiguste rikkumine. KUID see yhe lapse reegel ei kehti kogu hiina kohta.  Han vähemusrahvad võivad synnitada rohkem kui yhe, sest neid pole enam nii palju … Teeks yhe ekstreemse näite taaskord.  No ytleme nii, et kui  Eestis  kehtestataks yhe lapse seadus, siis kindlasti Setodele oeldakse et tehke nii palju kui tahate….( Ytlesin ju et ekstreemne näide) Eesti tuleb täita SEtodega  .hihih.

Samuti kui sul on raha trahvide maksmiseks, siis synnita palju tahad.  Lihtsalt maksad umbes 30 000 dollarilise trahvi lapse pealt.  No  Nyyd hakkab mulle kohale joudma kuidas governmendil nii palju raha on… Kes tahab reeglitest kõrvale hoida avagu vaid oma rahakott, ja tänu sellele leidub riigil ka raha Hiina suur myyr  voi õigemini osad sellest turistidele korras hoida, et veel rohkem raha turismi näol sisse tuleks. Kuid selle yhe lapse teemal tahaks kunagi veel pikemalt kirjutada. See on tegelikult jube mis toimub  mida lapseootel vanemad teevad  et saada poega ning kaksikuid.. Täiesti terved fertiilsed  naised lahevad kliinikutesse, maksavad IVFide eest,  ja muude vigurite eest et saada siis need kaksikud. PEAASI et kaks last korraga, siis trahvid pole jous. AKKI riik hakkab varsti kontrollima ka seda KUIDAS inimene rasedaks jäi?? Laske aga fantaasial lennata…

Nyyd yks uus reegel et Pekingis kinnisvara hinda all hoida on kehtestatud uus reegel. Peres võib omada vaid kahte maja või korterit, ning kui sa oled võõramaalane saad osta korteri siis kui oled aasta pekingis elanud, voi kui oled  muust hiinast siia kolinud, siis vist oli 5 aasta periood.  Voi kui abiellud PEKINGLASEGA, siis  vist said ka aasta parast midagi osta. Vahel läheb endalgi keeruliseks aru saamisega mis kuidas jne..   Yhel perioodil osteti peking ning terve hiina TYHJAKS, ning  kinnisvara hinnad ohus, Nyyd seisavad pooled korterid tyhjadena, kuna keegi ei taha nii korge hinnaga midagi osta . Nii monigi kompleks on pankrotistunud kuna ei osata ka  selle eest hoolitseda.

AUTOD HIINAS+ Nyyd saab siis pekingis auto endale vaid loteriiga. Kuna tänavad on autodest ummistunud, siis tahetakse ka seda kontrollida ja  kui tahad autot osta , annad sellest kuhugile teada,  seal siis  pannakse kaima loterii. SEL aastal lubatakse Pekingi tanavatele vaid 240 000 uut autot, vorreldes eelmise aastaga on see 2/3ndikku vähem kui eelmisel aastal.  KUID olen kindel et ka sel on omad  erandid, et kui oled firmas tooline, siis firma saab sulle auto osta  jne…KUID mitte isiklikuks kasutamiseks.

Mis siis veel? Ah jah, igasugused demonstratsioonid võõramaalaste poolt Hiinas on keelatud. Kui yritadki mingi demonstratsiooniga yhineda et aasialasi toetada, siis sind vaikselt korvaldatakse sellest ja võib juhtuda nii, et sattud kuhugile eriti armsasse ning rangesse hiina vanglasse. Kuidas sealt välja saad??? Pole õrna aimug…

Kuna Hiinas on maa kallis, ja vaba maad linnades vähe, siis on ka Tuhastamine  suur äri juba pekingis.  Taaskord  maakohtades ja kylades veel võib normaalsel kombel rahvast matta ( KUID MIS ON 21sel sajandil normaalne?) , yldiselt siis ikkagi tuhastamine.   Kui surnutest veel rääkida, siis on väga popp tegevus ka rahva matmine parki kuhugile puu alla. Yhesõnaga hea naturaalne väetis ja puu kasvab…

Samuti Kasside koerade söömine pole enam NORMAALNE tegevus, ning seda on keelustatud, väga vähesed gourmet restoranid saavad seda vaid lubada.

Kui meediast rääkida siis Blogger, facebook, youtube,  ja siis 100 teist sotsiaalse võrgustiku , uudiste mis iganes lehte on keelatud ikka selle info sisse tuleku pärast.

Pornograafia,

Pre Hitler Media

Sexting( Texting  seksuaalse kontekstiga lauseid)

Peaaegu unustasin. Igal autol peab nädalas olema yks puhkepäev, st siis seda, et see auto ei tohi tänavatel liigelda, ja kui kaamerad avastavad, siis on thavid kaelas.  Kõik oleneb numbrimärgist, ja seda mis päeval see auto liigelda tohib, muutub mitu korda aastas. hetkel on Nickil kolmapäevane päev autovaba. Peab taksoga tööle minema.

Tänane postitus on mul väga yldistav. EI hakanud pikalt ning laialt igat teemat käsile võtma, kui keegi tahab mingist teemast rohkem kuulda võite kysimusi esitada, kuid ka internett on igasugu huvitavat infi täis. Vaadake ainult et loete infot usaldusväärsetest allikatest .

This slideshow requires JavaScript.

Ja mainin ka ara et tegelikult on Hiina FABULOUS place to live. Tule siia vaid suur rahakott seljas…

And list goes on and on and on and on. Kunagi mainisin ka juba seda et vahel tunnen ennast nagu väike kurjategija. NII lahe on pahandust teha, sest kõigest on yle ning ymber võimalik minna. Kyll väikese vaevaga kuid saan hakkama .

TEan et siin elab terve hunnik Eestlasi, kes samuti peavad päevast päeva selle kõigega kokku puutuma, ja kujutan ette et neil võib ka päris huvitavaid lugusid olla jutustada..

Advertisements

5 thoughts on “Mis siin siis keelatud on??

 1. Sille ütles:

  Ilmselt rumal küsimus, aga kuidas Sina blogida saad? Ja kas teiste blogisid ka lugeda saad?
  Mulle väga meeldivad Su Hiina-teemalised tekstid. see on maa, mis mind ennast ka huvitab. Ehk kunagi jõuan ise ka sinna. 🙂
  Seni loen Sinu kirjutatud tekste.

 2. Sille ütles:

  Nonii, polnud mitu päeva siin käinud ja oli nii mitu postitust ilmunud, et ei pannud kohe tähelegi, et oled mu küsimustele juba teglikult vastanud. Loodetavasti saad ikka pikalt veel jätkata blogimist ja keegi seda kinni ei pane. 🙂

 3. Mari-Ly ütles:

  Kirjuta veel sellistest asjadest 😉
  Aga tundub, et kogu maailm on ùks maa, igal pool tegelikult kehtib see reegel, et kui sul raha on siis seadused sind ei puuduta…
  Itaalia muidugi pole mingi nàide, meil siin isegi 3 maailmakuulsat kriminaaset organisatsiooni ja maffia pole enam mingi tegija, comorra ja ndragheta on hulga rikkamad ja kuulsamad… ( noh mujal maades on vaid ùks kuulus rùhmitus).
  Ise olen ma ka paras pàtt juba, kiman eesti numbrimrgiga ( nii, et saada keegi mulle trahve koju, mis kaameratega pildistatakse) ja pargin kuhu tahan ja … ahhh… “maalla maan tavalla”

 4. caliwitch ütles:

  OOO Mari -Ly. Sul on vedanud. MEie california tuttavad kaisid Eelmisel suvel Itaalias. Rentisid auto ja arvasid et kui kihutavad on puutumatud… hmh. Eelmisel septembril, just enne seda kui ma Hiina kolisin said nad Itaaliast teate, et Peaad maksma mingid 2 arvet( nende auto foto oli ka saadetud) irv, kusagil 580 dollari piires, kuna nad olid paaris kohas vahele jaanud. Itaalia valitsus , kontakteerus rendi firmaga , ja sealt saadi siis nende aadress, ja isegi ahvardati millegagi et kui nyyd kohe ei maksa siis paari kuu parast on mingi muu summa…
  Kui ma 2006 siin kaisin olid asjad hoopis teisiti. Maffia tegevust oli NAHA ja “kuulda” , nyyd aga on Hiina riik seda vaga palju piiranud ning 80% ooklubidest mida ma varem Chongqinis, ja Chengdus teadsin on nyyd suletud. Sama on tehtud ka lihtsalt baaride ja KTV baaridega. Pekingis on elu samuti kovasti muutunud. Riik on midaginagu teinud ja teeb, kuid seda markad alles siis , kui siit ise aastaid kadunud oled.

 5. Mari-Ly ütles:

  Rendiautoga muidugi saab trahvi!
  Enamus ametnikke aga ei teagi, misasi see Eesti on ( vòi màrge EST seal numbri peal, eks), ma juba 7 aastat kiman selle autoga siin 😉

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s