Anji maakond ja Hangzhou

This slideshow requires JavaScript.

Joudsingi siis pyhapaeva  hilisõhtul tagasi Pekingisse. Hangzhou ja  Hangzhou ymbrus on üllatavalt armas ja aahitama ning OOhitama panev.

Nagu ma eelmises postituses mainisin, siis seekord läksin ma hangzhousse puhtalt sellepärast , et osa saada Nicki firma poolt planeeritud ekskursioonist tema firma töötajatele. Enamuse ta alluvate palgad on kusagil 2000 Yuani kuus ja selle rahaga saavad nad vaid  korterit omada ja syya. Aastas paar kolm korda korraldab aga Nicki firma oma töötajatele väljasõite ja erinevaid meelelahutus yritusi. Tegelikult palkavad nad kellegi kes seda neile teeb, kuid noh  got the idea.

Seekord oli planeeritud siis ekskursioon Anji maakonda, mis asub Hangzhoust kusagil  100 km kaugusel ja sinna soitsime me paar tundi. Kyll alles loksutas. Kaks bussi topiti arevil töötajaid täis  kellel nägu naerul ja kaamera kaelas.  Ja sõit võis alata.

Võiks kirjutada paljust, kuid kirjutan vaid sellest, mis mind pani aaaahetama. Anjis on kusagil 60 000 hektarit bambusega kaetud mägesid.   Sinna sõites  oli nii lahe tee ääri jälgida. Kui Eestis ringi sõites laiuvad igal pool kuused, kased ja männid, siis   seal kandis olid igal pool  bambused. SUured ja väikesed. VÕIMAS.  Ja kui me veel mägedes turnimas käisime tuhandete teiste turistidega, ning pambuse mägedes olevaid   waterfalls nägime, siis ma tahtsin omale kohe  bambusest onni ehitada, ning sinna mäe otsa elama jääda. Kuid siis tuli meelde, et pean oma elupaika jagama tuhandete pinisevate sääskedega, ning turistidega, kes igal võimalusel minust pilti tahavad teha.

Samuti käisime ära Crouching tiger, Hidden dragon filmimis kohas. Taaskord ILUS koht. NII rahulik, nii puhas ja  nii ninininiiiiii omapärane. Pole kunagi midagi taolist näinud.  Sain vist ka värske õhu myrgituse, sest nii kui bussi istusin vajusin sygavasse unne ja ei suutnud mitte kuidagi ennast enam sellest unest yles ajada.

Kaisime ara ka Huadong Pumping Storage Power Station, mis asub the Tianhuangping Scenic Area. See power station on Aasias suurim ja maailmas suuruselt teine.    Kui kunagi Hangzhou , Shanghai kanti ara eksite soovitan soojalt Anji County t kylastada.

Mis aga mind kylmaks jättis on sealne home style toit, ehk siis farmerite restoranid, kus serveeritakse  hiina comfort toitu. Hangzhou kandi toit  on muidu väga hea. Mitte soolane, mitte vyrtsine ja mitte  rasvane. Kuid  mulle ei meeldi yllatused toidus. Kui ma kysin mis toit  see on , siis mulle kõigepealt vastatakse EI TEA. Kui teada saadakse, oeldakse KANA, ja kui kana  on pealt ara soodud, tuleb nähtavale kilpkonn. Mina nimetan seda rooga nyyd   Peak a boo , kuna kilponna avastad vaid siis kui paar juppi kana on pealt ara soodud. Samuti oli  vaga raske aru saada  mis lihadega oli tegemist. Part oli valmistatud tapselt samade vyrtide ja kastetega kui uluki lihagi   ja koik maitses samamoodi . Samuti pole ma suur fan    konnade ning konna peade roogade yle. KUID armusin ara bambuse toitudesse. Neid soin nii kuidas jaksasin. NII HEA .

Samuti on Anji county eeskujuks  seatud enamuse hiina linnadele just  roheliste eluviiside poolest. Kuidas kasutatakse elektrid, kuidas vett jne.

Enne seda Crouching tiger, Hidden dragon filmi polnud Anji turistidele laialdaselt avatud. Turismi hakati seal arendama just veidike aega enne seda kui hakati tegutsema selle filmimisega. Ja peale seda kui Film oli kinolinadel esilinastunud, hakkas ka turism hoogu votma. Loodan et nad sailitavad seal sellise lihtsa elu, nagu see on praegu. Ei kujutaks ette kui tuleks mingi Real estate developer ja ytleb, nyyd ehitame siia yhe suure kaubanduskeskuse, ja  pilvelohkuja.. RUumi ju on, aga milleks?

HEllo Kitty lõbustuspargi ehitustöödega on juba algust tehtud..  Mis järgmiseks….brrr

 

 

Advertisements

One thought on “Anji maakond ja Hangzhou

  1. Mari-Ly ütles:

    ossaraks mis kohad tòesti!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s